Clas. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 19 | GANT Veronica - MODOLO Gabriele - SILLI Giovanni | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI A | 3:47.14 |
2 | 6 | D'AQUINO Emanuele - LONGO Federico - ANTONAZZO Giada | EM | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA | 3:54.79 |
3 | 3 | FONTANA Agnese - MURADOR Daniele - TIC Ruben | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI B | 4:10.68 |
4 | 21 | QUAIA Federico - JAVORNIK Vanessa - ZACCHIGNA Jacopo | EM | TS044 MARATHON TRIESTE | 4:13.54 |
5 | 23 | IANIRO Simone - MEZZAROBBA Camilla - GIROTTO Alma Gemma | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TRIESTE | 4:40.05 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 4 | 3 | BELTRAME Silvia - VALENTI Giada - RAZEM Mattia - MESSINA Paolo | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI A | 29.71 |
2 | 5 | 8 | CLARICI Giacomo - KENSCHBAUMER Johanna - STORICI Anna - SANCIN Enrico | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS A | 30.43 |
3 | 6 | 4 | ZAPPI Mattia - MIRCOVICH Leonardo - LOSER Pietro - MOGHNIE Leonardo | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI B | 31.51 |
4 | 1 | 14 | STERLE Giorgia - ESPOSITO Tommaso - CASSARA' Marco Julius - FABRIS Patric | EM | TS044 MARATHON TRIESTE A | 32.21 |
5 | 2 | 10 | CLAGNAZ Tommaso - SENICA Matteo - DRIOLI Nicoletta - MALE Federico | EM | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA A | 32.26 |
6 | 3 | 1 | GIUSTOLISI Teresa - FAZI Selma - RICCARDI Sara - CANALE Giovanni | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE A | 32.95 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 6 | 5 | CECCHINI Gaia - ACERO Francesca - PREGARC Sara - MESSINA Beatrice | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI C | 33.43 |
2 | 5 | 9 | FERRANTE Anna - DE BARBA Anita - SUZZI Giulia - GANDER Thomas | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS B | 33.44 |
3 | 1 | 11 | CAVALLARO Andrea - DEFRANCESCHI Denise - GIACOMINI Andrea - TOSCANO Ginevra | EM | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA B | 33.83 |
4 | 3 | 6 | GUNI Massimo - GULIN Davide - MURATORE Dennis - MILLO Elia | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI D | 34.04 |
5 | 2 | 2 | SBERNA Luca - CECCHINI Alessandro - FERFILA Ivan - ORLANDO Moreno | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE B | 34.76 |
6 | 4 | 15 | CANETTI Martina - SILVA Emanuele - RUSSO Marco - CALGARO Silvia | EM | TS044 MARATHON TRIESTE B | 37.60 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 2 | 7 | JANNUZZI Francesca - SAVRON Margherita - DOLCE Elisa - FACHIN Federico | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI E | 34.80 |
2 | 4 | 17 | CARIS Ludovica - MADEDDU Leonardo - SINCOVICH Alessandra - PADOVAN Anna | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS C | 34.94 |
3 | 3 | 12 | MANZIN Andrea - VOLTOLINA Sara - PURICH Pamela - MILOCCO Arianna | EM | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA C | 35.36 |
4 | 5 | 18 | COLAUTTI Alberto - MEROLA Giuseppe - GOETTSCHE Riccardo - LAUZANA Arianna | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI G | 37.73 |
5 | 1 | 16 | DE GIOSA Ester - IACAZ Beatrice - BAJRAMI Melin - LOMBISANI Francesco | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI F | 38.22 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 4 | 3 | BELTRAME Silvia - VALENTI Giada - RAZEM Mattia - MESSINA Paolo | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI A | 29.71 |
2 | 5 | 8 | CLARICI Giacomo - KENSCHBAUMER Johanna - STORICI Anna - SANCIN Enrico | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS A | 30.43 |
3 | 6 | 4 | ZAPPI Mattia - MIRCOVICH Leonardo - LOSER Pietro - MOGHNIE Leonardo | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI B | 31.51 |
4 | 1 | 14 | STERLE Giorgia - ESPOSITO Tommaso - CASSARA' Marco Julius - FABRIS Patric | EM | TS044 MARATHON TRIESTE A | 32.21 |
5 | 2 | 10 | CLAGNAZ Tommaso - SENICA Matteo - DRIOLI Nicoletta - MALE Federico | EM | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA A | 32.26 |
6 | 3 | 1 | GIUSTOLISI Teresa - FAZI Selma - RICCARDI Sara - CANALE Giovanni | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE A | 32.95 |
7 | 6 | 5 | CECCHINI Gaia - ACERO Francesca - PREGARC Sara - MESSINA Beatrice | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI C | 33.43 |
8 | 5 | 9 | FERRANTE Anna - DE BARBA Anita - SUZZI Giulia - GANDER Thomas | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS B | 33.44 |
9 | 1 | 11 | CAVALLARO Andrea - DEFRANCESCHI Denise - GIACOMINI Andrea - TOSCANO Ginevra | EM | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA B | 33.83 |
10 | 3 | 6 | GUNI Massimo - GULIN Davide - MURATORE Dennis - MILLO Elia | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI D | 34.04 |
11 | 2 | 2 | SBERNA Luca - CECCHINI Alessandro - FERFILA Ivan - ORLANDO Moreno | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE B | 34.76 |
12 | 2 | 7 | JANNUZZI Francesca - SAVRON Margherita - DOLCE Elisa - FACHIN Federico | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI E | 34.80 |
13 | 4 | 17 | CARIS Ludovica - MADEDDU Leonardo - SINCOVICH Alessandra - PADOVAN Anna | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS C | 34.94 |
14 | 3 | 12 | MANZIN Andrea - VOLTOLINA Sara - PURICH Pamela - MILOCCO Arianna | EM | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA C | 35.36 |
15 | 4 | 15 | CANETTI Martina - SILVA Emanuele - RUSSO Marco - CALGARO Silvia | EM | TS044 MARATHON TRIESTE B | 37.60 |
16 | 5 | 18 | COLAUTTI Alberto - MEROLA Giuseppe - GOETTSCHE Riccardo - LAUZANA Arianna | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI G | 37.73 |
17 | 1 | 16 | DE GIOSA Ester - IACAZ Beatrice - BAJRAMI Melin - LOMBISANI Francesco | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI F | 38.22 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 6 | 10 | STOCCA Sofia - FANZELLA Giulia - GULIN Daniele - IACAZ Ruben | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI A | 36.30 |
2 | 3 | 14 | SALVALAIO Chiara - SORNIG Elena - FABRIS Rosy - CALGARO Silvia | EM | TS044 MARATHON TRIESTE A | 39.42 |
3 | 2 | 20 | PALMISANO Nicolas - LOMBISANI Antonio - GITTO Tiziano - MATNANE Zaccaria | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI G | 41.39 |
4 | 5 | 4 | SINCOVICH Anna - POTLECA Maria - WEISS Angelica - SCOCCHI Ruben | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS C | 43.07 |
5 | 4 | 12 | LUTMAN Thomas - PERES Diego - PAROVEL Filippo - BOSSI Elia | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE D | 44.67 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 4 | 1 | GIRARDI Giovanna - MILOCCO Gabriele - SAURONI Giulio - SAIN Sara | EM | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA IT. | 36.96 |
2 | 5 | 9 | RE Pietro - CORAZZA Chiara - LA PORTA Daniel - CAFAGNA Thomas | EM | TS544 SPORTIAMO | 38.32 |
3 | 6 | 15 | ZACCHIGNA Mattia - DE FRANCESCHI Andrea - MATCOVICH Lorenzo - MARRONE Sofia Suzanne | EM | TS044 MARATHON TRIESTE B | 39.15 |
4 | 2 | 11 | ORSINI Alessandro - MURADOR Matteo - TAMBURIN Giulia - BLASON Sofia | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI B | 41.37 |
5 | 3 | 19 | SELIMI Anita - SELIMI Aisha - CARONE Asia - MATNANE Amira | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI F | 42.98 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 5 | 2 | LEITER Gabriele - MISSORI Marianna - BRAN Riccardo - GNUDI Gioele | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS A | 34.98 |
2 | 2 | 13 | STURMAN Alessandro - MICOLAUCICH Francesco - FACHIN Marco - RAZEM Sara | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI D | 35.97 |
3 | 6 | 6 | PAROVEL Fabio - BOSSI Pietro - LABINJAN Alex - GIRALDI Larissa | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE A | 36.31 |
4 | 4 | 8 | FERRARESE Pierfrancesco - FERFILA Noe' - FOLCHINI Irene - MERLO Anna | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE C | 44.89 |
5 | 3 | 18 | RUPINI Pierdavide - DE GIOSA Ambra - FERNETTI Riccardo - ORLANDI Anna | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI E | 45.75 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 6 | 3 | TUREL Margherita - GIROTTO Ester - CAVALIERE Giacomo - BONIN Luca | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS B | 35.95 |
2 | 3 | 16 | CANETTI Chiara - ALBERTI Giordano - ZANINI ASTALDI Charity - OREL Daniele | EM | TS044 MARATHON TRIESTE C | 36.11 |
3 | 4 | 7 | PERES Eleonora - PLET Eleonora - PRISCO Luca - GIORDANO Manila | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE B | 38.48 |
4 | 5 | 5 | CLARK Michael - URPIS Luca - BERTOLINI Francesco - STORICI Andrea | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS D | 42.44 |
5 | 2 | 17 | ALUSHANI Emili - TRUPPA Caterina - IACAZ Ruben - FERRARA Swami | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI C | 43.51 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 5 | 2 | LEITER Gabriele - MISSORI Marianna - BRAN Riccardo - GNUDI Gioele | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS A | 34.98 |
2 | 6 | 3 | TUREL Margherita - GIROTTO Ester - CAVALIERE Giacomo - BONIN Luca | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS B | 35.95 |
3 | 2 | 13 | STURMAN Alessandro - MICOLAUCICH Francesco - FACHIN Marco - RAZEM Sara | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI D | 35.97 |
4 | 3 | 16 | CANETTI Chiara - ALBERTI Giordano - ZANINI ASTALDI Charity - OREL Daniele | EM | TS044 MARATHON TRIESTE C | 36.11 |
5 | 6 | 10 | STOCCA Sofia - FANZELLA Giulia - GULIN Daniele - IACAZ Ruben | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI A | 36.30 |
6 | 6 | 6 | PAROVEL Fabio - BOSSI Pietro - LABINJAN Alex - GIRALDI Larissa | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE A | 36.31 |
7 | 4 | 1 | GIRARDI Giovanna - MILOCCO Gabriele - SAURONI Giulio - SAIN Sara | EM | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA IT. | 36.96 |
8 | 5 | 9 | RE Pietro - CORAZZA Chiara - LA PORTA Daniel - CAFAGNA Thomas | EM | TS544 SPORTIAMO | 38.32 |
9 | 4 | 7 | PERES Eleonora - PLET Eleonora - PRISCO Luca - GIORDANO Manila | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE B | 38.48 |
10 | 6 | 15 | ZACCHIGNA Mattia - DE FRANCESCHI Andrea - MATCOVICH Lorenzo - MARRONE Sofia Suzanne | EM | TS044 MARATHON TRIESTE B | 39.15 |
11 | 3 | 14 | SALVALAIO Chiara - SORNIG Elena - FABRIS Rosy - CALGARO Silvia | EM | TS044 MARATHON TRIESTE A | 39.42 |
12 | 2 | 11 | ORSINI Alessandro - MURADOR Matteo - TAMBURIN Giulia - BLASON Sofia | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI B | 41.37 |
13 | 2 | 20 | PALMISANO Nicolas - LOMBISANI Antonio - GITTO Tiziano - MATNANE Zaccaria | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI G | 41.39 |
14 | 5 | 5 | CLARK Michael - URPIS Luca - BERTOLINI Francesco - STORICI Andrea | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS D | 42.44 |
15 | 3 | 19 | SELIMI Anita - SELIMI Aisha - CARONE Asia - MATNANE Amira | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI F | 42.98 |
16 | 5 | 4 | SINCOVICH Anna - POTLECA Maria - WEISS Angelica - SCOCCHI Ruben | EM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS C | 43.07 |
17 | 2 | 17 | ALUSHANI Emili - TRUPPA Caterina - IACAZ Ruben - FERRARA Swami | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI C | 43.51 |
18 | 4 | 12 | LUTMAN Thomas - PERES Diego - PAROVEL Filippo - BOSSI Elia | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE D | 44.67 |
19 | 4 | 8 | FERRARESE Pierfrancesco - FERFILA Noe' - FOLCHINI Irene - MERLO Anna | EM | TS095 PENTA SPORT TRIESTE C | 44.89 |
20 | 3 | 18 | RUPINI Pierdavide - DE GIOSA Ambra - FERNETTI Riccardo - ORLANDI Anna | EM | TS003 TRIESTE TRASPORTI E | 45.75 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 3 | 1 | LORELLO Simone - NOBILI Alessandro - PRIBAZ Luca - DI BLASIO Alessio | RM | TS003 TRIESTE TRASPORTI CRAL ATL.GIO | 55.63 |
2 | 5 | 3 | MUGGIA Alberto - COSLOVICH Andrea - MODUGNO Lorenzo - BRUNETTI Michele | RM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS A | 57.16 |
3 | 2 | 2 | BASTIANI Marco - ZANINOTTI Matteo - BON Daniele - SOLLECITO Lorenzo | RM | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA IT. | 1:01.17 |
4 | 4 | 4 | RAKAR Giovanni - MOSETTI Alessio - BALDASSI Giacomo - MASALA Federico | RM | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS B | 1:06.97 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 5 | 1 | FAVERO Alissa - GABRIEL Nina - CAMPAGNARO Michela - COMAR Cecilia | RF | TS003 TRIESTE TRASPORTI A | 56.97 |
2 | 2 | 4 | LANCINI Elisa - JAVORNIK Elizabeth - VALENTA Vittoria - RALZA Serena | RF | TS044 MARATHON TRIESTE | 57.61 |
3 | 3 | 5 | GOMIERO Dina - PIZZAMEI Gaia - PISON Sofia - SACCHI Teresa | RF | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA A | 59.39 |
4 | 4 | 7 | PIRONA Lorenza - GALUPPO Francesca - GOLOBURDA Suzy - BELLI Francesca | RF | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TRIESTE | 1:00.67 |
5 | 3 | 2 | APUZZO Matilda - RABUSIN Teresa - ANGELINI Giulia - RUSIN Eleonora | RF | TS003 TRIESTE TRASPORTI B | 1:01.76 |
6 | 5 | 6 | FERMO Ambra - MARZARI Chiara - LAROTELLA Stefania - PETRONIO Alexia | RF | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA B | 1:02.42 |
7 | 4 | 3 | FUCCARO Alexandra Melan - FABBRI Carolina - PICCO Francesca - PADOAN Stefania | RF | TS003 TRIESTE TRASPORTI C | 1:04.15 |
|
Clas. | Cors. | Pett. | Atleti | Cat. | Società | Prestazione |
1 | 3 | 6 | VALENTE Alessia - ZECCHIN Alice - CURRI Marta - MILLO Martina | CF | TS099 POLISPORTIVA TRIVENETO TS A | 50.90 |
2 | 5 | 5 | ZAPPALA' Martina - GIRARDI Silvia - BIONDA Anna - GIURCO Marianna | CF | TS087 C.AZ. FINCANTIERI WARTSILA IT. | 55.19 |
3 | 2 | 4 | TASSONE Giulia - DEGRASSI Elisa - BULLI Giorgia - CERNIVANI Giulia | CF | TS044 MARATHON TRIESTE | 55.58 |
4 | 5 | 2 | SMREKAR Celine - STURMAN Nicoletta - LEPRE Greta - PETRONIO Stella | CF | TS003 TRIESTE TRASPORTI B | 55.76 |
5 | 4 | 8 | STERA Margherita - RE Giorgia - DAPRETTO Giorgia - RENZI Giovanna | CF | TS544 SPORTIAMO | 56.74 |
6 | 3 | 3 | PELOSI Paola - MESSINA Giorgia - RUSIN Virginia - CASSANELLA Alessia | CF | TS003 TRIESTE TRASPORTI C | 1:00.85 |
| 4 | 1 | BERTOLDO Carolina - GIOVANNINI Irene - PETTARIN Margherita - PIZZUTI Adriana | CF | TS003 TRIESTE TRASPORTI A | Rit |
|